لاستیکی منجیددار

واشر منجیددار

واشر های منجید دار با استانداردهای DIN16963،DIN2690،ASME B16.21،ASME B16.5برای انواع آب بندی  فلنچ های پلی اتیلن و یا فولادی تولید میشود  و همچنین این واشر ها  با هر استاندارد درخواستی از طرف مشتری با هر ابعاد و ضخامت با بهترین کیفیت تولید و ارائه میشود.

واشرهای منجیددار از این رو منجیددار نامیده می شوند که جهت مستحکم تر شدن و جلوگیری از کش آمدن واشر لایه ای از نخ کتان در آن به کار برده می شود.

واشر منجیددار از واشرهای پلیمری قابل استفاده در لوله کشی و خطوط انتقال آب می باشداین نوع واشرهای منجیددار اغلب پلیمری بوده و از مرغوب ترین انواع پلیمر طبق استاناردهای بین المللی روز تولید می شوند.

در هنگام نصب این واشرها باید دقت لازم صورت بگیرد، زیرا قرارگیری نامناسب واشر منجیددار در بین دو فلنج سبب از بین رفتن واشر منجیددار می شود.

Gasket یا واشر آب بندی که به آن درزبند نیز می گویند برای آب بندی میان دو فضای فلنج که مانع از جریان یافتن آب است استفاده می شود و از هدر رفتن سیال ممانعت می کند گسکت لاستیکی و یا واشر های منجید دار معمولا در لوله های پلی اتیلن و خطوط آبی و اتصالات لوله کاربرد دارد.

گسکت لاستیکی به دلیل استفاده راحت و آب بندی عالی در خطوط آبی بسیار زیاد کاربرد دارند. 

 

نکته : وجود لرزش و ارتعاشات مختلف در سیستم سبب از بین رفتن واشر منجیددار می شود.

در هنگامی که می خواهیم از این واشرها در فلنج های فشار قوی استفاده نماییم، باید از واشرهای مخصوص که توانایی تحمل فشار بالا را دارند استفاده کنیم.

مطالعه بیشتر (ویژگی های انواع واشر های آببندی🙂

انواع  واشر گسکت آببندی : گسکت ها بسته به مکانی که قرار است استفاده گردند انواع مختلفی دارند مانند پتروشیمی ، داروسازی ، آب و نفت و گاز و همچنین مقاومت در برابر اسید و آب  و مواد قلیایی و …

انواع گسکت ها یا واشر آب بندی در عین سادگی ابزار بخصوصی میباشد که انتخاب آن نیاز به دانش خاص مربوطه را دارد .

انتخاب گسكت مناسب:

     انتخاب  واشر آببندی   مناسب جهت كاربردهاي ويژه كار نسبتاً سختي مي ­باشد. که باید در  انتخاب يك واشر آببندی  مواردی رعایت شود (مطالعه بیشتر)