silicone

لاستیک سیلیکون CI

لاستیک نسوز سیلیکون(Silicone rubber) بدون شک یکی از مهمترین اختراعات بشر در قرن گذشته به حساب می آید ،کاربرد های بسیار فراوانی که لاستیک نسوز سیلیکون دارد باعث شده تا نام های بسیار زیادی برای آن وجود داشته باشد. 

برای همین بسیاری از افراد لاستیک نسوز سیلیکون را با نام های رابر سیلیکون(Silicone rubber) ، سیلیکون بهداشتی و ورق سیلیکون می شناسند .

لاستیک سیلیکون در صنعت آب و فاضلاب و نیز نفت ،گاز بصورت واشر بین فلنچ فولادی و فلنچ پلی اتیلن  مورد مصرف قرارمیگیرد که در این صنعت بیشتر از رنگ قرمز که بنام Red Rubber می باشد استفاده میشود. لازم به ذکر است لاستیکهای سیلیکون رنگ های متفاوتی دارند .

 

واشر های سیلیکون یا Red Rubber با انواع استانداردها از قبیل ANSI ،DIN،ASME و … برای انواع آب بندی  فلنچ های پلی اتیلن و یا فولادی و یا جاهای که سیال مورد نیاز به تحمل حرارت بالا و یا مقاوم در برابر اشعه های مخرب مثل اشعه فرابنفش و …. باشد را تولید میکند.

همچنین این واشر ها  با  هر ابعاد و ضخامت  سفارشی برای مشتری با بهترین کیفیت، تولید و ارائه میشود.

 

به طور کلی میتوان گفت که سیلیکون یک پلیمر است که از ترکیب اتم های سیلیسیم و اکسیژن ساخته شده است. سیلیکون نسوز تنها رابر ( لاستیک ) موجود در دنیا است که مجوز های بهداشتی برای استفاده در صنعت مواد غذایی هم را دارا می باشد .

 از مهمترین ویژگی های لاستیک نسوز سیلیکون میتوان به چند مورد اشاره کرد :

تحمل حرارت تا 300 درجه سانتیگراد 

مقاومت در برابر اشعه های خرب مثل اشعه فرابنفش 

مقاومت در برابر جریان الکتریسیته

انتقال حرارتی بسیار کم 

 مقاومت در برابر مواد شیمیایی مثل حلال های صنعتی و اسید ها و باز های رقیق

 مقاومت در برابر ازن ، روغن داغ و نور خورشید

 

 

ویژگی های لاستیک سیلیکون

همه ی انواع لاستیک سیلیکون دارای مشخصات هر دو نوع مواد آلی و معدنی است. به دلیل تنوع خواص لاستیک سیلیکون، این لاستیک دارای مزایای زیادی است که در دیگر لاستیک ها وجود ندارد. لاستیک های سیلیکون خواص الکتریکی خوب، پایداری شیمیایی عالی، تاخیر اندازی شعله و پایداری در برابر سرما و گرمای عالی دارند.

لاستیک سیلیکون دارای خصوصیتهای الکتریکی و مکانیکی و …. میباشد که پیشنهاد میشود برای مطالعه بیشتر کلیک کنید.