الکتروفیوژن یا بات فیوژن

جوش الکتروفیوژن یا بات فیوژن

عوامل متعددی وجود دارند که بر تصمیم‌گیری در مورد استفاده از جوش بات فیوژن یا الکتروفیوژن برای متصل کردن لوله‌ها و اتصالات پلی‌اتیلن اثر می‌گذارند.
قابلیت دسترسی : الکتروفیوژن بخصوص برای استفاده در نواحی که دسترسی در آنجا دشوار است برای مثال در گودال‌ها یا اطراف لوله‌های دیگر مناسب است.
اندازه لوله : الکتروفیوژن برای لوله‌های با ابعاد ۱۶ تا ۷۱۰ میلی‌متر قابل اجرا است، در حالی که بات فیوژن را می‌توان برای لوله‌های با ابعاد ۵۰ تا ۲۰۰۰ میلی‌متر استفاده کرد.
مصالح لوله : الکتروفیوژن را می‌توان برای اتصال درجه‌های مختلف یک ماده مانند پلی‌اتیلن با تراکم متوسط به پلی‌اتیلن با تراکم بالا مورد استفاده قرار داد.
ساختار لوله : در جوش بات فیوژن لوله‌هایی که متصل می‌شوند باید دارای ضخامت یکسانی باشند، در الکتروفیوژن تفاوت در ضخامت جداره مشکلی ایجاد نمی‌کند. الکتروفیوزن را همچنین می‌توان برای اتصال انواع خاصی از لوله‌های با چندین لایه مانند لوله پلی‌اتیلن با پوشش نایلونی جهت انتقال سوخت استفاده کرد.
روش نصب : در شرایطی که لوله پلی اتیلن باید با استفاده از تکنیک بدون حفاری مانند حفاری جهت‌دار نصب شود، در این صورت نمی‌توان از الکتروفیوژن استفاده کرد. بطور مشابه، اگر لوله به عنوان یک پوشش محکم در یک خط لوله‌ی موجود استفاده شود، بات فیوژن تنها تکنیک مناسب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.